Rytm miesięczny skóry – moje obserwacje.

W poprzednim poście pisałam o wpływie hormonów na stan naszej cery. Znaleźć w nim mogłyście informacje dotyczące nawilżenia, natłuszczenia oraz wrażliwości skóry w różnych tygodniach cyklu miesięcznego. Informacje zawarte w poprzednim poście są informacjami ogólnymi. Jak wiecie w pielęgnacji istotne są również czynniki indywidualne. Nie u każdej z was model ten będzie sprawdzał się w 100%. Zachęcam was do własnych obserwacji swojej skóry, by móc lepiej ją pielęgnować. Ja w ciągu ostatnich 3 miesięcy dokonałam takiej obserwacji i z jej wynikami chciałabym się z wami podzielić:)

wykres-cykl-indywidualny

Jak widać na załączonym powyżej wykresie widoczne jest przesunięcie względem modelu wzorcowego najbardziej i najmniej korzystnego okresu dla mojej skóry. To w 3, a nie 2 tygodniu moja skóra jest najlepiej nawilżona, optymalnie natłuszczona i co za tym idzie najmniej narażona na podrażnienia i infekcje. Natomiast najsłabsza jest w tygodniu 1, a nie w 4 tak jak pokazuje to model wzorcowy. Dzięki tej prostej obserwacji mogę lepiej dostosować pielęgnację mojej skóry i przesunąć np. wykonywanie silniejszych zabiegów kosmetycznych z 2 na 3 tydzień, gdyż biorąc pod uwagę jej naturalny rytm miesięczny jest ona wtedy najbardziej odporna i lepiej zniesie takie zabiegi.

Jeśli zachęciłam was do wykonania takiej obserwacji poniżej kilka rad dotyczących jej przeprowadzenia:

Aby Twoja analiza była rzetelna obserwuj swoją skórę co najmniej 3 miesiące. Przez ten okres pielęgnację najlepiej ograniczyć do minimum, by pozwolić skórze na naturalne przeprowadzanie procesów w niej zachodzących. Przede wszystkim nie zmieniaj kosmetyków oraz nie wykonuj silnych zabiegów kosmetycznych. Obserwację zacznij od pierwszego dnia cyklu. Wnioski z obserwacji zapisuj systematycznie po upływie pełnego tygodnia.

Życzę wam wytrwałości w prowadzeniu obserwacji:)

Per.Skin.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s