Świeże kosmetyki prosto z lodówki.

dnia

Doskonale wiemy, że świeżo wyciśnięty sok zawiera znacznie więcej witamin, niż jego „kartonowy”, pasteryzowany odpowiednik. Podobnie jest z kosmetykami, które w trakcie produkcji i przechowywania tracą cenne składniki odżywcze. Receptą na ten problem są kosmetyki z lodówki, które tworzą nową kategorię produktów kosmetycznych i idą o krok dalej w kosmetyce naturalnej. 

Czym są świeże kosmetyki

To kosmetyki o krótkim, maksymalnie 3 miesięcznym terminie ważności. Nie zawierają one, żadnych substancji konserwujących. Wykorzystują jedynie naturalne właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne związków organicznych zawartych w kosmetyku. Otrzymanie 3 miesięcznego terminu ważności wymaga zatem wysokiego poziomu jakości produkcji oraz specjalistycznych warunków użytkowania i przechowywania. Kosmetyki świeże przechowywane powinny być w lodówce w temperaturze nie wyższej niż 8 stopni Celsjusza, a by maksymalnie wydłużyć okres przydatności producenci zalecają aplikowanie kosmetyku sterylną szpatułką, dołączoną do produktu.

Kosmetyki te zostały stworzone przede wszystkim z myślą o tych, który cenią naturalną pielęgnację oraz dla tych osób nie w pełni zadowolonych z konwencjonalnych i aptecznych kosmetyków. Zawierają one znacznie więcej substancji aktywnych niż ich konwencjonalne odpowiedniki, dlatego też ich działanie jest bardziej efektywne. Natomiast rezygnacja z substancji konserwujących oraz syntetycznych zmniejsza ryzyko powstawania podrażnień.

Gdzie kupię świeże kosmetyki i w jakiej cenie?

Na naszym rynku znajdziemy 3 marki… fridge, lush botanicals, yase.

Każda z nich, ze względu na krótki okres ważności, nie korzysta z pośredników. Ich produkty możemy kupić wyłącznie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Niestety świeże produkty, nie należą do tych tanich, a ceny za opakowanie 50 g kremu wahają się w granicach 200 zł…

Czy istnieje jakaś tańsza alternatywa?

Owszem! Świeże produkty możemy wykonać samodzielnie w domu. Kosmetyczne półprodukty możesz znaleźć na sklepach internetowych takich jak mazidła, zsk, esent… Na stronie e-sklepów znajdziesz również sprawdzone receptury oraz zapoznasz się z procedurami wytwarzania kosmetyków. Nie mniej jednak wytwarzanie kosmetyków w domu wymaga wiedzy i rzetelności podczas wykonywania całych procedur, dlatego warto wcześniej trochę na ten temat poczytać.

Aktualnie sama zgłębiam wiedzę na temat produkcji kosmetyków i szukam rzetelnych źródeł informacji. Oczywiście, gdy znajdę coś wartego uwagi to się z wami tym podzielę i liczę na to samo z waszej strony 🙂

Per.Skin.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s