PIELĘGNACYJNA RUTYNA – Jak stworzyć plan pielęgnacji twarzy?

Mimo, że pielęgnacją skóry interesuję się od dawna, to ogarnięcie tego wszystkiego i złożenie do kupy, zawsze było dla mnie największym wyzwaniem. Wbrew pozorom tak prozaiczna czynność jaką jest pielęgnacja nie jest sprawą banalną. Szczególnie, gdy ma się cerę problematyczną. Wypracowanie pielęgnacyjnej rutyny wymaga przede wszystkim konsekwencji i cierpliwości.

Moim zdaniem tylko prowadząc codzienne obserwacje jesteśmy w stanie na bieżąco reagować na potrzeby skóry, eliminować szkodliwe kosmetyki i zabiegi dostosowując częstotliwość ich wykonywania.

Jak zorganizować swoją codzienną pielęgnację?

1. Rozpoznanie potrzeb skóry.

W tym celu wykonaj analizę skóry. Możesz wykonać ją samodzielnie w domu, lub w gabinecie kosmetycznym/kosmetologicznym. Oczywiście profesjonalna analiza w gabinecie wykonana będzie przy pomocy specjalistycznej aparatury, dzięki temu będzie bardziej szczegółowa i dogłębna. Jednak i ta wykonywana samodzielnie będzie bardzo pomocna w doborze pielęgnacji. Jeśli nie wiesz jak wykonać taką autoanalizę zapraszam do lektury TUTAJ 🙂

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest poznanie naturalnego rytmu dobowego i miesięcznego skóry. A to dlatego, że potrzeby skóry zmieniają się zarówno w ciągu doby oraz miesiąca, za sprawą zmian hormonalnych w organizmie. Znając aktualne potrzeby skóry będziesz mogła lepiej zaplanować zabiegi kosmetyczne i lepiej wspierać jej procesy regeneracyjne. Szczegółowo pisałam o naturalnym rytmie dobowym skóry TUTAJ, a o rytmie miesięcznym TUTAJ.

2. Identyfikacja i zrozumienie problemów.

Jestem pewna, że z identyfikacją problemów nikt problemu mieć nie będzie… Mankamenty zawsze rażą w oczy, przez co dużo trudniej jest nam dostrzec nasze atuty. Jednak sedno dobrze dobranej pielęgnacji tkwi nie w samym rozpoznaniu problemów skóry, a właśnie we właściwym zrozumieniu z czego nasze problemy ze skórą wynikają.
Powinniśmy zadać sobie pytanie:

Jak zlikwidować dany problem? Dlaczego mam problem z …?

Dlaczego jest to lepsze podejście?
Po pierwsze poszukując odpowiedzi na to pytanie możemy uświadomić sobie błędy, które na co dzień nieświadomie robimy.
Po drugie rozpoznanie problemu pozwoli nam likwidować przyczyny, a nie skutki. Skupiając się wyłącznie na skutkach jesteśmy w stanie osiągać tylko tymczasowe rezultaty, gdy podczas walki z przyczynami możemy je trwale zlikwidować lub chociażby ograniczyć. Tylko dzięki takiemu podejściu możemy osiągnąć trwałe rezultaty.

3. Pielęgnacyjna rutyna.

Wiemy jaki mamy typ i jakie potrzeby ma nasza skóra, a także znamy problemy i rozumiemy ich przyczyny, więc w końcu możemy skompletować kosmetyczkę i stworzyć indywidualny plan pielęgnacji skóry.
Aby nieco ułatwić wam ten proces przygotowałam prosty szablon, z którego pomocą stworzycie swoją pielęgnacyjną rutynę 🙂

Model pielęgnacji uwzględniający rytm miesięczny i dobowy skóry.

Macie już opracowany idealny plan pielęgnacji i chcecie się nim podzielić?

Aby nie ominął Cię kolejny artykuł obserwuj mojego bloga, profil na FACEBOOK  lub  G+

Per.Skin.

Jeden komentarz Dodaj własny

  1. Dorota pisze:

    Pięknie to opracowałaś. U mnie jest bardzo podobnie 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s