About

Kilka słów o mnie i o tym co chce przekazać na tym blogu…

hmm…

Przez kilka lat walczyłam z uporczywym trądzikiem, a raczej patrząc z perspektywy czasu i doświadczenia z własną skórą, która tak między nami jest strasznie kapryśna i złośliwa. Teraz staram się z nią zaprzyjaźnić, a historię tej relacji przedstawić wam na tym blogu:)
Podstawą mojej pielęgnacji jest skrupulatna obserwacja i reagowanie na jej aktualne potrzeby oraz usuwanie z pielęgnacji kosmetyków, czy składników które się jej nie podobają. Wierzę, że każdy problem skórny może zostać rozwiązany poprzez stosowanie właściwej pielęgnacji odpowiadającej jej indywidualnym potrzebom.
Fundamentem tego bloga jest zachęcenia was do świadomej pielęgnacji odpowiadającej na potrzeby skóry. Jeśli chcesz rozpocząć, lub dowiedzieć się jak powinna wyglądać świadoma pielęgnacja zacznij od rozpoznania jej potrzeb. Pomoże Ci w tym Zakładka POZNAJ SWOJĄ SKÓRĘ,  a szczególnie:

  1. Musisz wiedzieć jaki typ cery reprezentuje, oraz w jakiej jest aktualnie kondycji. Jak wykonać prostą autodiagnozę skóry dowiesz się w jednym z pierwszych postów TUTAJ.
  2. Kolejnym etapem jest obserwacja. Zwracaj uwagę jak reaguje Twoja skóra na nowe kosmetyki, zmianę pielęgnacji, dietę…
  3. Skóra każdej z nas podlega cyklom dobowym. W trakcie ich trwania zmieniają się funkcje skóry i jednocześnie jej potrzeby. Jak wygląda rytm dobowy skóry dowiesz się TUTAJ.
  4. Oprócz rytmu dobowego, skóra podlega także cyklom miesięcznym mi.in odnowa komórkowa trwa właśnie miesiąc. Nie bez znaczenia są również hormony, przede wszystkim w przypadku kobiet. Dowiedz się jak pracuje Twoja skóra w ciągu miesiąca, a będziesz wiedziała np. kiedy jest najbardziej, a kiedy najmniej wrażliwa. Dzięki temu będziesz wiedziała, kiedy i jakie kosmetyki, czy też zabiegi jej zaoferować. O potrzebach skóry w cyklu miesięcznym przeczytasz TUTAJ.

Jeśli czegoś Twoim zdaniem brakuje na moim blogu, to bardzo proszę o pozostawienia komentarza. Dzięki!

Per.Skin.

Możesz obserwować mój kanał na FACEBOOK  oraz  G+